Емболізація маткових артерій -це золотий стандарт лікування міоми матки, різноманітної локалізації та розміру. Ця операція виконується в центрі вже дуже давно, але прогрес не стоїть на місці. За ініціативою завідуючого відділенням ВКСХ, Спіріна Ю.С., та співробітників центру (Боляновський І.І., Степанюк Д.А.) впроваджена нова методика: Емболізація маткових артерій доступом через плечову артерію та використання мікрокатетерної технології.

Переваги цього методу:

- пацієнтка може пересуватися відразу після операції;

- зменшення больового синдрому;

- більш ретельна емболізація міоматозних вузлів скорочує реабілітаційний період та значно зменшує ризик післяопераційних ускладнень.

На разі у центрі успішно виконано декілька таких операцій, можна сказати, що ця технологія вже поставлена на потік. У роботі використовуються найбільш сучасні емболи виробництва США та Франції.