Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!
Глаукома – небезпечне захворювання очей, що з часом призводить до сліпоти та інвалідизації, найчастіше у віці від 40 років. Факторами ризику є тонка рогівка ока, хронічне запалення очей, вживання ліків, що підвищують внутрішньоочний тиск, випадки глаукоми в близьких родичів (спадковість). Існують і вроджені форми глаукоми.
В Україні зареєстровано близько 220 тисяч людей із глаукомою, щороку фіксується близько 20 тисяч нових випадків. Кожна п'ята особа з інвалідністю зору – це людина, що втратила зір внаслідок глаукоми.
Глаукома – це група захворювань, що мають різноманітне походження, проте спільні симптоми: підвищення внутрішньоочного тиску (ВОТ), звуження полів зору, ознаки прогресуючого пошкодження (атрофії) зорового нерва (нерва, що передає сигнали від ока до мозку) – глаукомної оптичної нейпропатії.
При глаукомі властивий надлишок внутрішньоочної рідини (водянистої вологи) – через порушення її утворення, циркуляції чи відтоку з ока (очного яблука). Такі зміни, своєю чергою, призводять до виникнення незворотних порушень живлення у тканинах ока та зоровому нерві.
Основна причина виникнення глаукоми – підвищений внутрішньоочний тиск. У свою чергу, внутрішньоочний тиск може підвищуватися внаслідок двох основних чинників:
Виділяють чотири стадії розвитку глаукоми:
Симптоми, на які варто звернути увагу, та при їх наявності, терміново звернутись до лікаря, оскільки вони можуть свідчити про наявність глаукоми:
- райдужні кола навколо джерела світла при погляді на нього
- затуманювання зору, часта зміна окулярів
- біль в оці та відповідній половині голови
- почервоніння раніше спокійного ока зі збільшенням його щільності
- раптове погіршення гостроти зору.
При глаукомі будь-яке лікування спрямоване на (зниження) нормалізацію внутрішньоочного тиску.
Лікування глаукоми може бути: консервативним (медикаментозним) та хірургічним (в тому числі лазерним).
Консервативне лікування полягає в підборі спеціальних медикаментозних препаратів після ретельного діагностичного обстеження та направлене на зниження внутрішньоочного тиску. При підборі препарату враховуються всі особливості – сполучуваність з іншими ліками, а також можливі протипоказання. Але важливо пам’ятати, що краплі не відновлюють баланс рідини в оці, а лише штучно його підтримують.
Хірургічне лікування глаукоми направлене на створення додаткових шляхів відтоку внутрішньоочної рідини без застосування лікарських препаратів. Воно дозволяє відновити природний баланс рідини в оці при відкритокутовій формі глаукоми.
Раннє виявлення захворювання, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – ось складові успіху в боротьбі з цим підступним захворюванням
Лікар офтальмолог Прутяна І. В.
Теги: