телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

«Реографія» ( від грец. rheos - потік і grapho – писати) – загальна назва методу. Практично реографія може бути використана в любій ділянці тіла для вивчення кровотоку в живому тілі.  Роботи зв’язані з вивченням та практичним застосуванням цього методу були початі ще в минулому столітті.

    Принцип методу реографія базується на тому, що кров  у порівнянні з іншими тканинами має найбільшу електропровідність, тому коливання кровонаповнення судин, зумовлені циклічною роботою серця, визивають синхронні зміни електропровідності ділянки тіла, що обстежують. Під час  скорочення шлуночків ( електрична систола) та деякий час після цього, коли збільшується кровонаповнення   артеріальних судин, електропровідність  окремих ділянок тіла підвищується і навпаки після проходження пульсової хвилі, коли наповнення судин зменшується вона падає. Запис реограмми проводиться контактним шляхом за допомогою електродів, які накладаються  

 на певну ділянку тіла, з’єднану з приладом – реограф.

     Реограф складається із генератора перемінного току та вимірного приладу. Для реєстрації кривої використовується записуюча система електрокардіографа.

      Цей метод широко використовується в клінічній практиці для дослідження кровообігу  в важко доступних ділянках тіла та органах. Він широко використовується при захворюваннях кровоносних  судин. В.А. Карелін одним із перших застосував його для діагностики облітеруючого  ендартеріїта . Переферійну реографію він запропонував назвати терміном «реовазографією».

    Велику роль у вивченні стану судин головного мозку має реоенцефалографія.

     В  1961-1963рр., Ю.Т. Пушкарь розробив метод дослідження  реограм легеневої артерії та початкової частини аорти , який дозволяє проводити аналіз фаз систоли правого та лівого шлуночків серця. Особливо великі можливості цього методу  полягають у вивчені судин малого кола кровообігу та оцінці стану скорочення правого шлуночка. Реограмма легенень є суммою складенною із реограм легеневих артерій та легеневих вен. Вона відображує тонус легеневих судин та стан периферійного кровообігу.       

Найчастіше із методик продовжують використовувати реовазографію та реоенцефалографію. Особливістю цього методу являється простота та доступність. а також відсутність будь- якої підготовки. Для лікаря невролога та судинного хірурга методика приносить інформацію про стан кровотоку і тонусу судин при різних патологічних станах. Вони отримують данні про функціональний стан судинної системи.

    Ці методи виконуються в день призначення в поліклініці обласної клінічної лікарні в каб 57 на 3-му поверсі на сучасній комп’ютерній системі .

Результат видається на руки пацієнту зразу після дослідження.

 

Зав. від ФД                                                                   Ж.Г.Жилкіна

Теги: