Синдром каналу Гійона: діагностика та лікування

Синдром каналу Гійона - це захворювання, що часто зустрічається, яке виникає внаслідок тривалого здавлення ліктьового нерва у вузькому каналі зап'ястя (каналі Гійона), через який він проходить.

Синдром каналу Гійона виникає при тривалих, надмірних навантаженнях на зап'ясток, а також при травмах та захворюваннях кісток та суглобів зап'ястка. Зазвичай описаний синдром проявляється відчуттям поколювання у мізинці та безіменному пальці, при тривалих навантаженнях та відсутності лікування поколювання переростає в біль, який поширюється на зап'ястя та кисть, в запущених випадках розвивається атрофія м'язів та поява слабкості в кисті.

Якісна діагностика і лікування синдрому каналу Гійона в нейрохірургічному відділенні обласної лікарні Херсона!синдром

Діагностика синдрому каналу Гійона

Поставити діагноз досвідчений нейрохірург може навіть на підставі симптоматики захворювання. Як додатковий метод дослідження застосовується УЗД.

Лікування синдрому каналу Гійона

Першим етапом лікування є консервативна терапія, яка включає в себе:

• Зменшення навантаження або іммобілізацію кисті та лучезап'ястного суглоба,
  • Призначення протизапальної та протинабрякової терапії,
  • Місцеве введення гормональних препаратів
  • Призначення фізіотерапії.

Синдром каналу Гійона

При відсутності ефекту пацієнтові пропонується оперативне втручання - ревізія каналу Гійона та звільнення нерва від здавлення. У нейрохірургічному відділенні накопичений великий досвід як консервативного так і оперативного лікування захворювань периферичної нервової системи, а наявність операційного мікроскопа та мікроінструментарію дозволяє якісно та ефективно виконувати оперативні втручання.

Журавльов О.Ф., Назаренко О.С.