телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

Шановні пані та панове!

Сьогодні я хочу розповісти про таке захворювання,як сказ серед тварин-це проблема,яка в нашій області залишається актуальною вже не один десяток років.

Що таке сказ? Сказ-це завжди смертельна хвороба тварин і людини вірусної природи,яка передається при потраплянні слини хворої тварини на пошкоджену шкіру,в рану,слизові оболонки очей або ротової порожнини. Хвороба викликає тяжке ураження центральної нервової системи,яке завжди закінчується смертю.

Сказом можна заразитися лише від тварин,у яких є слинні залози,де завершується цикл розвитку інфекції та за допомогою слини відбувається подальше зараження через ушкоджену шкіру або слизові оболонки.

Частіше на сказ хворіють собаки,коти,вовки,лисиці,а також велика рогата худоба та кози. Також хворіють та переносять інфекцію білки та дрібні дикі гризуни,але значно в меншій кількості випадків.

Як поводитися,щоб уникнути зараження від потенційно інфікованої тварини?

Якщо захворіла,наприклад,корова,і Ви не знаєте причину захворювання,слід дотримуватись наступних заходів при догляді за твариною:

одягнути халат з довгими рукавами,медичну маску та захисні окуляри;

користуватись гумовими рукавичками,які закриватимуть рукава халату;

одягнути клейончастий фартух

Треба пам′ятати,що в сільській місцевості ризик інфікування від рогатої худоби займає друге місце після ризику зараження від собак,котів та диких тварин. В першу чергу це стосується ветеринарів та зоотехніків,які часто нехтують правилами захисту.

Наступне застереження: не підходьте та не беріть на руки диких тварин! Небезпечно навіть простягати до них руку або намагатись погладити звірятко. Пам′ятайте,що здорова дика тварина завжди уникає близького контакту з людиною. Тільки хвора на сказ тварина дає можливість наблизитись до неї та контактувати з нею. Особливо ретельно ці правила поведінки слід пояснювати дітям. Яким би гарним та добрим не виглядало звірятко,завжди слід зберігати безпечну відстань.

Тримаючи вдома собак та котів,як в місті,так і в селі,обов′язково робіть щеплення від сказу. Це коштує приблизно двісті гривень на рік. Звертайте увагу на термін дії вакцини та своєчасно повторюйте щеплення.

Спостерігайте за здоров′ям домашніх тварин.Якщо собака або кіт поводяться неадекватно,проявляють агресію,відмовляються від їжі та води-ізолюйте тварину для спостереження за нею протягом 10 днів. Зверніться до ветеринарної служби. У разі загибелі тварини з метою діагностики сказу проводяться лабораторне дослідження. Якщо Вас вкусила дика або підозріла тварина,промийте рану господарським милом під проточною водою протягом 10-15 хвилин(не обробляйте рану дезінфікуючими засобами!),наложіть суху пов′язку та негайно зверніться до лікаря.

Пам′ятайте:дотримання цих простих правил збереже здоров′я та життя не тільки вам та членам вашої родини,а й також вашим сусідам та випадковим перехожим,котрі ходять по вулиці повз вашого двору.

 

Головний позаштатний рабіолог ДОЗ Сергієнко О.А.

Теги: