телефони лікарні та обласної консультативної поліклініки

Приймальне відділення

(066) 387-1201

 

(093) 511-6781

Mobile menu

Доводимо до відома! З 01.04.2020р. КНП "ХОКЛ" ХОР працює по п'ятиденному робочому графіку з двома вихідними: субота і неділя!

При короткочасній або тривалій дії на орган слуху потужних звуків (більш, ніж 120 дБ) виникає стан, який називають акустичною травмою.

Розрізняють гостру та хронічну акустичну травму. Під гострою розуміють порушення слуху, викликане одноразовим короткочасним впливом сильного звуку.

Гостра акустична травма може виникати внаслідок впливу різких високих (свисток паровозу) або надзвичайно інтенсивних (шум реактивних двигунів) звуків.  Їх інтенсивність може бути такою, що відчуття звуку супроводжується болем .

Постраждалий скаржиться на різке зниження слуху, сильний шум і дзвін у вухах, відчуття приголомшеності . Зниження слуху двобічне, стан погіршується з часом.

У повсякденному житті, найчастіше, зустрічається хронічна акустична шумова травма, в основі виникнення якої лежить фактор утомлення при тривалій дії потужних звуків на орган слуху.

Порушення слуху, які  з’являються при дії короткочасного шуму, як правило, носять зворотній характер. А  дія звуку, яка повторюється та є тривалою, може привести навіть до атрофії слухового аналізатора  .

Важкість враження  різко підвищується  при одночасній  дії шума та вібрації (наприклад, ткацькі цехи, ковальське виробництво та ін.)

Проблеми порушення функції слухових нервів, які зазвичай виникають при вищевказаних  обставинах, визначаються за допомогою порогової тональної аудіометрії ,яку можна провести у поліклініці Херсонської обласної клінічної лікарні, кабінет №48. Для захисту слухового аналізатора від дії шуму застосовують засоби та методи колективного захисту, які знижують шум в джерелах його виникнення,  на шляхах розповсюдження, засоби індивідуального захисту від шуму.

До останніх належать спеціалізовані навушники, протишумові шоломи та вкладинки. Вони є продуктом сучасних технологій, які використовують для захисту вушної раковини та барабанної перетинки від шуму, гучної музики, води, піску та інших сторонніх тіл. При використанні навушників шумове навантаження знижується на 20-30 дБ, протишумових вкладок – на 10-20 дБ, спеціалізованих шоломів - на 30-35 дБ. Розроблені різні види сучасних берушів: «активні»  - для зниження рівня оточуючого шуму, якій перевищує граничну норму для організму людини – 85 дБ, при цьому звук, котрий нижче (голоса, розмови, фонові шуми) - не приглушуються. Це є дуже важливим для багатьох сфер зайнятості, де необхідно чути співрозмовника поміж гучного оточуючого шуму. Другим видом є –  «універсальні» беруші, які подавляють любий звук на визначену величину в дБ.

Для підтримання та відновлення слухової функції необхідно своєчасно звертатися за медичною допомогою, лікування є найбільш ефективним, якщо розпочате у перші години, дні після її порушення. Не зволікайте! В разі необхідності звертайтеся своєчасно за кваліфікованою допомогою до лікаря-сурдолога.

 

 

Укладач лікар-сурдолог ХОКЛ                           Кажаєва Олена Євгенівна

Теги: