У листопаді 1978 г. з метою надання медичної допомоги мешканцям області з хворобами органів дихання, в Херсонській обласній лікарні було відкрито пульмонологічне відділення на 60 ліжок (організатор та зав. відділенням Чумаченко М.М.). Значний вклад в розвиток відділення  внесли лікарі Ульянко Л.М., Тарасов І.М.  За час існування у відділенні впроваджено більше 60-ти лікувальних методик і програм, регулярно видаються методичні посібники, інформаційні листи. 


З 1987р. відділення очолює лікар-пульмонолог вищої кваліфікаційної категорії, заслужений лікар України Коваль Олександр Іванович.

 

Лікарський склад відділення: 

 


  

Хронічні обструктивні захворювання легень, бронхіальна астма, різні види пневмоній, захворювання плеври, гнійно-запальні захворювання легенів, системні та генетично детерміновані хвороби  - ось ті нозології, діагностика та лікування яких здійснюється у відділенні.

До послуг фахівців відділення високоточна ендоскопічна апаратура, ультразвукова діагностика, комп’ютерна томографія. 

У відділенні  проводиться  уніфіковане лікування  з використанням сучасних  лікарських засобів та їх комбінацій. Важливою складовою лікування  є небулайзерна  терапія. Відділення  забезпечене  потужними  небулайзерами, що дозволяє  відпускати процедури по кілька разів на день.


Відділення є основним центром в Херсонській області де проводиться  діагностика та лікування різноманітних, в т.ч. рідкісних, захворювань дихальної системи.

У відділенні надається висококваліфікована медична допомога хворим з: 

  • важкими формами бронхіальної астми,
  • хронічними обструктивними захворюваннями легень, 
  • хронічними та гострими затяжними бронхітами, 
  • важкими ускладненими та затяжними пневмоніями, 
  • бронхоектатичною хворобою
  • плевритами,
  • інтерстиціальними  захворюваннями легень та інш. 

Тобто  допомогу отримують хворі, які страждають від задишки, постійного кашлю, нападів  ядухи, тощо.   

 

У відділенні виконуються  слідуючі діагностичні обстеження:

  • оцінка функції зовнішнього дихання та проведення  фармакологічних тестів - методика дозволяє   діагностувати такі захворювання,  як бронхіальна астма   чи обструктивна хвороба легень на самих  ранніх стадіях розвитку, крім  того контролюється якість лікування  та перебіг захворювання;
  • рентгенологічне обстеження та мультиспіральна комп”ютерна томографія  органів грудної порожнини - визначається наявість запалення, новоутворень на самих початкових стадіях, вроджених вад, тощо;
  • бронхоскопія - дозволяє  виявити  та оцінити інтенсивність запалення бронхів, яке не можливо виявити під час рентгенологічного обстеження. Під час обстеження  відбирають брохіальний вміст для  бактеріологічного дослідження мокротиння та обгрунтованого вибору антибактеріальних препаратів. При наявності підозрілих змінених ділянок в бронхах   відбирають  матеріал для цитологічного дослідження, що дозволяє діагностувати новоутворення на початкових стадіях розвитку. За потреби безпосередньо у бронхіальне дерево вводять необхідні лікувальні препарати;
  • ультразвукове обстеження - дозволяє  діагностувати серцеві ускладнення, визначити наявність рідини в плевральній порожнині; 
  • алергологічне обстеження - визначаються  алергени, які сприяють розвитку бронхіальної астми. В подальшому призначається відповідне лікування, яке  полегшує перебіг захворювання. 

Тісна співпраця  з фізіотерапевтичним відділенням  дозволяє проводити  хворим, які проходять лікування у відділенні, широкий спектр фізиотерапевтичних процедур. 

Відділення є філіалом ФПО Кримського державного медичного університету, де щорічно проходять підготовку лікарі-інтерни першого та другого року навчання.

 

 

У відділенні постійно функціонує  «Астма школа», де проводиться індивідуальне та групове навчання пацієнтів, надається інформація про причини розвитку захворювань, принципи їх профілактики та оцінки важкості перебігу. Хворі отримують необхідну інформацію про індивідуальне «базисне»  лікування  протизапальними та бронхолітичними препаратами. В 100% випадків хворі залучаються до участі в  соціальній програмі «Оранж кард» по забезпеченню високоефективними аерозольними препаратами.

Завантажити книгу по лікуванню бронхіальної астми.

 

Розташоване відділення на 3 поверсі терапевтичного корпусу. На теперішній час у відділенні розгорнуто 35 ліжок, створені умови для комфортного перебування хворих. 

Завідуючий відділенням - Коваль Олександр Іванович, 
тел. (0552) 491142.

Старша медична сестра - Смола Валентина Володимирівна,
 тел. (0552) 492192.

 

 

Теги: