Гастроентерологічне відділення ХОКЛ працює з 1994 року, засноване на базі терапевтичного.

З архівних документів відомо, що з 1936 по 1961 роки (за виключенням воєнних років) терапевтичне відділення очолювали талановиті лікарі Анатолій Самійлович Лишневський та Томі Самійлович Горський. З 1965 по 1993 рр відділенням керувала заслужений лікар УРСР Ніна Костянтинівна Нікітіна, під її керівництвом працювали лікарі вищої категорії: Бражнікова Г.І., Волошина Г.І., Ульянко Л.Н., Кондратьєва Е.А..

У 1994 р. Нікітіною Н.К. засновано гастроентерологічне віділення, з 1994 р. по 2016 р. відділенням завідував лікар вищої категорії, кандидат мед. наук Братчук О.М. З 2016 року очолила відділення лікар вищої категорії Короленко Г.О.

Лікарі відділення:

Гастроентерологи:

• Чегринцева Ольга Діляверівна -  завідувач гастроентерелогічним відділенням, лікар гастроентеролог другої категорії;

Нефрологи:

• Свиридов Віктор Володимирович - лікар нефролог вищої категорії;

Лікарі відділення надають високоспеціалізовану допомогу хворим гастроентерологічного, гепатологічного та нефрологічного профілю. Завідуюча відділенням є позаштатним експертом з гастроентерології Департаменту УЗО, у зв”язку з чим систематично надає консультативну допомогу хворим міста та області.

У поліклінічному відділенні КНП "ХОКЛ" ХОР проводять консультативний прийом та відбір на госпіталізацію в гастроентерологічному кабінеті (26 каб.) лікар другої категорії, ведеться централізований «Д»-облік пацієнтів з запальними захворюваннями кишківника (неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона), аутоімунними захворюваннями печінки (АІГ, ПСХ, ПБЦ), целіакією.

Відділення співпрацює з НДІ гастроентерології м. Дніпро під керівництвом Ю.М. Степанова, за необхідності хворі направлються на консультативний прийом у НДІ.

Лікарі-гастроентерологи відділення є членами Української асоціації гастроентерологів та гепатологів, членами клубу панкреатологів України, систематично підвищують свою кваліфікацію, приймаючи активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях та конгресах.

Графік роботи: цілодобово.
Графік роботи лікарів відділення: 8.00-16.12.
Номер телефону: 49-22-76
Прийом здійснюється у консультативній поліклінці ХОКЛ за електронним направленням
на консультацію спеціаліста від сімейного лікаря.

У гастроентерологічному відділенні проводиться діагностика та лікування хвороб органів травлення та нирок:

• гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
  • виразкова хвороба шлунка та ДПК;
  • глютенова ентеропатія (целіакія,)
  • хронічний ххолецистит, жовчнокамяна хвороба;
  • хронічний панкреатит;
  • хронічні вірусні гепатити;
  • аутоімунні гепатити, первинний склерозуючий холангіт;
  • неалкогольний стеатогепатит;
  • алкогольна хвороба печінки;
  • гіпербілірубінемії;
  • цирози печінки;
  • портальна гіпертензія;
  • неспецифічний виразковий коліт;
  • хвороба Крона;
  • хвороби накопичення;
  • гострі та хронічні пієлонефрити;
  • гострі та хронічні гломерулонефрити;
  • спадкові нефропатії.

Провадяться сучасні методи діагностики захворювань органів травлення:

1. Діагностика захворювань стравоходу, шлунка, ДПК:
  • рентгенобстеження стравоходу, шлунка, ДПК;;
  • ендоскопічне обстеження стравоходу, шлунка, ДПК;
  • визначення шлункової секреції методом інтрагастральної рН – метрії; добова імпедансметрія,
  • цитологічне, гістологічне дослідження біоптатів слизової оболонки верхніх та нижніх відділв ШКТ;
  • С13 – дихальний тест на хелікобактер пілорі; визначення фекального антигену Helicobacter pylori,
  • гастропанель.

1. Діагностика захворювань печінки, жовчного міхура, жовчновивідних шляхів:
  • ультразвукове обстеження;
  • загальноклінічні лабораторні обстеження (ЗАК, цукор крові);
  • біохімічні обстеження;
  • маркери вірусних та аутоімунних гепатитів;
  • дуоденальне зондування;
  • фібротест;
  • МРТ, МСКТ з контрастним посиленням .

1. Діагностика захворювань підшлункової залози:
  • ультразвукове обстеження;
  • загальноклінічні лабораторні обстеження (ЗАК, цукор крові);
  • біохімічні обстеження;
  • копрологічні дослідження;
  • фекальна еластаза.

1. Діагностика захворювань кишківника:
  • рентгенологічне дослідження тонкої та товстої кишки;
  • ендоскопічне дослідження товстої кишки;
  • копрологічні дослідження, фекальний кальпротектин і лактоферрин.