Відділення було засновано в 2006 році (завідуючий у ті роки – Арбузов І.В.). 

Діяльність відділення здійснюється у трьох основних напрямках – традиційна відкрита хірургія судин, інтервенційна радіологія, кардіохірургія.  

Від моменту створення діяльність відділення була направлена на виконання традиційних відкритих операцій на черевній аорті, сонних артерій, артеріях кінцівок та традиційне лікування варикозної хвороби (венектомія). 

В 2007 році на базі відділення було створено центр інтервенційної радіології (керівник Боляновський І.І.). та впроваджене ряд мініінвазивних діагностичних (артеріографія) та лікувальних методик (ангіопластика та стентування коронарних і периферичних артерій, постановка кава-фільтрів, емболізація маточних артерій та інше). 

В 2008 році для відділення був придбаний апарат штучного кровообігу, що дозволило поступово впровадити в діяльність відділення операції на відкритому серці (аорто-коронарне шунтування та інші). З 2010 р. завідуючий відділенням – Спірін ЮС.   

Сьогодення відділення направлено на подальший розвиток операцій на серці з використанням штучного кровообігу та на впровадження мініінвазивних методів хірургічного лікування різноманітних захворювань артерій, аорти та вен. 

Відділення розраховано на 15 ліжок (усі палати двомісні, мають сучасний ремонт та при необхідності комплектуються повним спектром апаратури для здійснення контролю за роботою практично усіх систем організму). На базі відділення щорічно виконується приблизно 1000 оперативних втручань з мінімальними показниками летальності (0.78%) та розвитком ускладнень     (2.2 %)

Тільки 5 центрів в нашій країні виконують весь спектр операцій на магістральних судинах (Київ, Львів, Запоріжжя, Донецьк та Херсон). Причина – відсутність підготовлених спеціалістів, системи їх підготовки та необхідного оснащення. Тому на Україні число інфарктів, інсультів та ампутацій в кілька разів перевищує допустиму величину, а літальність від цих захворювань – в десятки разів.

Віділення сердцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні одне з кращих на Україні. Воно має найкращі результати з хірургії аневризм аорти, найбільший досвід в хірургії гілок дуги аорти та високих оклюзій черевної аорти. Також відділення має найбільший на Україні досвід реконструктивних операцій в системі нижньої та верхньої порожнистих вен і є лідером у використанні телехірургії в практиці судинної хірургії.

Лікарі відділення

Спірін Юрій Сергійович – завідуючий відділенням, к.мед.н., вища категорія,  067-9077496

Арбузов Володимир Ігорович – лікар кардіохірург, к.мед.н., перша категорія
099-9727436

Івашко Руслан Васильович - лікар судинний хірург, вища категорія 
0509652457

Боляновський Ігор Ігорович – керівник центру інтервенційної радіології, перша категорія
0507461030

Безрукова Катерина Миколаївна -  лікар судинний хірург, перша категорія 
050-8285686

Старша сестра відділення – Радиневич  Ольга Васильовна
(0552-496998)


Основні напрямки діяльності:


 

Додаткова інформація про відділення у відеоматеріалах.

ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ
ССХ
ССХ ССХ

Теги: