Відділення є єдиним в області спеціалізованим центром з надання медичної допомоги хворим, як з опіковою травмою, відмороженнями, так і з дефектами шкіри різного походження - післяопіковими, посттравматичними, вродженими, набутими (контрактура Дюпюітрена, сіндактілії, алопеції, пігментні невуси та інше).

З 1997 року відділенням завідує лікар вищої кваліфікаційної категорії С.Ю. Волченко.

Опікове відділення Херсонської обласної лікарні, одне з перших в Україні, відкрито в 1964 році. З дня заснування і до 1997 року відділенням завідував висококласний фахівець - Ігор Євгенович Король. За роки його керівництва у відділенні впроваджені сучасні методи лікування потерпілих з опіками, у т.ч. лікування в абактеріальному середовищі, аплікаційну сорбцію, екстракорпоральну детоксикацію, вдосконалено техніку оперативних втручань. В області було створено чітку систему етапного лікування постраждалих від опіків, що дозволило суттєво знизити смертність від опікових травм.

Співробітники відділення

 

Волченко Сергій Юрійович – лікар-комбустіолог, завідуючий відділенням, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Долгіх Валерій Вікторович  – лікар-комбустіолог, вища кваліфікаційна категорія.

 

 

Круподер Наталя Миколаївна – лікар-комбустіолог, перша кваліфікаційна категорія.

 

 

Хорольський Олександр Іванович – лікар-комбустіолог, лікар-спеціаліст.

 

Лікарі відділення є членами Української асоціації пластичних хірургів -комбустіологів (УПЛАСКО)


 

Лікувальна  робота

Методика ефективна при  лікуванні гострих та хронічних ран. 

Використання цієї технології прискорює перебіг усіх фаз ранового процесу, сприяючи нормалізації репаративно-регенераторних (відновних) процесів. 

  

Вакуум- терапію успішно застосовується для лікування ран різної етіології: гострих травматичних ран, опіків, пролежнів, гнійних ран і трофічних виразок, а також при синдромі діабетичної стопи.

Перевага методу у наступному:

1. Ліквідація запалення призводить до зменшення або навіть зникнення болів, що відзначається хворими вже на 2-3 день терапії. 

2. При вакуум-терапії хворі не потребують болісних перев'язок і видалення омертвілих тканин, зменшується небезпека виникнення ускладнень та кількості випадків хірургічного втручання. 

3. Безболісне очищення рани з формуванням багатої судинами ранової поверхні дозволять (при необхідності) виконати пересадку шкіри з гарантованим гарним результатом.

 


Консультативна робота 

Консультативний  прийом амбулаторних хворих здійснюється щоденно в опіковому відділенні ХОКЛ з 13  по 14 годину. Не відкладні консультації стаціонарним хворим в лікувальних закладах області забезпечується  черговим комбустіологом ОТЦЕМД (т. 42 26 28)


Навчально-методична робота

На базі відділення проводяться куси  інформатики та стажування для хірургів Херсонської області.

Лікарі відділення являються викладачами з хірургії Херсонського медичного коледжу. Щороку десятки лікарів та середніх медичних працівників проходять навчання на базі відділення.

Наукова робота

За останні роки були здійснені наступні публікації у  науково медичних виданнях:

  • «К вопросу инфекции в ожогоовом стационаре» у журналі «Вестник неотложной и восстановительной хирургии», с.258-260, №  2, 2005;
  • «Деякі питання з практики лікування хворих із відмороженнями», у журналі «Шпитальна хірургія» с.81-85,   №2, 2007.
  • «Юрій Вороной: громадянин, хірург, вчений..».  «Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров’я України» №1 2008р.

Лікарі постійно  приймають участь в роботі   науково-практичних конференціях, з’зїдах, семінарах.

Дивіться також відеоінформацію "Допомога при опіках"

Теги: