Херсонський обласний Центр моніторингу хірургічної патології щитовидної залози і наднирників засновано в 2001р.

Основною метою створення Центра є поліпшення якості медичної допомоги хворим з хірургічною патологією щитовидної залози і наднирників у Херсонській області.

Основним завданням Центру є удосконалювання форм організації діагностики і надання медичної допомоги хворим з хірургічною патологією щитовидної залози і наднирників, заснованих на досягненнях сучасної світової науки і практики.

Адреса: Херсон, пр.Ушакова, 36

Телефон: (0552)49-61-97

Шановні пацієнти!

Прийом лікаря-ендокринолога Центру проводиться за попереднім записом за наявності

• відповідним чином оформленого направлення від лікуючого лікаря (сімейного лікаря, терапевта, ендокринолога, лікарів інших спеціальностей);
  • показань, що відповідають профілю роботи Центру (хірургічна патологія щитовидної залози та наднирників: пухлини щитовидної залози, вузлові утворення щитовидної залози, тиреотоксикоз, оперована щитовидна залоза, захворювання прищитоподібних залоз, новоутворення шиї, новоутворення наднирників).

Запис на прийом проводиться:

Пн-Пт: 09:00 – 11:30

Телефон реєстратора Центру (0552) 49 – 61 – 97

Співробітники Центру:

Ярошенко Віталій Ігорович – керівник Центру, лікар-ендокринолог, лікар УЗД

Цьорик Ніна Віталіївна - лікар-ендокринолог, лікар УЗД

Ультразвукові дослідження виконуються на УЗ-сканері Toshiba SSA-550A (Японія) .

Спеціалісти Центру пройшли стажування в Ендокринологічному науковому центрі РАМН (м.Москва) та в Інституті ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України (м.Київ).

Виконуються наступні медичні процедури:

•клініко-ультразвукова діагностика вузлових утворень щитовидної залози

•тонкоголкова пункційна біопсія щитовидної залози під ультразвуковим контролем

•цитологічна діагностика пухлин щитовидної залози

•індивідуальний план лікування та спостереження вузлової патології щитовидної залози в залежності від її характеру та причин виникнення

•післяопераційний моніторинг, підбір відповідної замісної та протирецидивної терапії

•комп'ютерний облік та аналіз кожного конкретного випадку патології та стану проблеми в цілому по регіону

діагностика аденом та гіперплазії прищитоподібних залоз

відбір хворих з первинним гіперпаратиреозом на оперативне лікування

спостереження осіб, прооперованих з приводу захворювань прищитоподібних залоз

•дослідження наявності тиреоглобуліну в пунктатах лімфатичних вузлів шиї у хворих як метод верифікації регіонарного метастазування диференційованих форм раку щитовидної залози

•дослідження рівня кальцитоніну в крові як метод  скринінгу та післяопераційного моніторингу медулярних тиреоїдних карцином

•дослідження антитіл до рецепторів TТГ як діагностичний та прогностичний критерій при ДТЗ.

За час існування Центру (2001-2021 роки) було виконано:

• Консультацій лікаря-ендокринолога – 159 937
  • Ультразвукових досліджень щитовидної залози – 92 701
  • Тонкоголкових пункційних біопсій щитовидної залози
  • під контролем ультразвукової візуалізації – 23 077

Було виявлено 1 704 нових випадків раку щитовидної залози