У випуску газети «Новий день» за 9 січня 2014 року опубліковано статтю «Віч-на-віч… з серцем» про діяльність  відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні (завідувач кмн Спірін Юрій Сергійович).

Тільки п’ять обласних центрів в Україні виконують увесь спектр на магістральних судина: Київ, Львів, Запоріжжя, Донецьк та Херсон. Для цього тут  є підготовлені висококваліфіковані фахівці та необхідне обладнання. Херсонські серцево-судинні хірурги здатні конкурувати з колегами з провідних клінік та інститутів не лише України, а й зарубіжжя. Наші фахівці вже мають власний досвід з унікальних напрацювань, мають можливість продемонструвати віртуозні операції на серці та судних. Вони запрошуються на престижні всеукраїнські та міжнародні медичні конференції і форуми.

Упродовж семи років успішної діяльності відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні стало майданчиком для впровадження новітніх технологій на надсучасному обладнанні, відомим далеко за межами області.

Відділення має у складі 15 ліжок, операційну оснащено апаратом штучного кровообігу та всім необхідним сучасним устаткуванням. Молодий колектив представлений шістьма хірургами, серед яких двоє лікарів вищої категорії, три кандидати медичних наук. Фахівці мають найкращі результати з хірургії аневризм (вирячувань стінок) аорти, чи не найбільший досвід у хірургії гілок дуги аорти та високих оклюзій (звужень) черевної аорти, реконструктивних операцій в системі нижньої та верхньої  порожнистих вен і незаперечним лідером у використанні телехірургії у судинній хірургії. Ними отримано 12 патентів на власні винаходи в серцево-судинній хірургії.

Сьогодні у відділенні виконуються різні операції на серці, які вимагають його тимчасової зупинки: аорто-коронарне шунтування, протезування клапанів серця, видалення пухлин, операції при тромбоемболії. У 2013 році у відділенні виконано 939 різноманітних операцій, 20 з яких – на відкритому серці (без жодного летального випадку).

На 2014 рік у відділенні заплановано запровадження методики малоінвазивної лазерної хірургії судин, що дозволить скоротити термін перебування пацієнтів з 7 до 2 днів.

Анонс! ХОДТРК «Скіфія» одну з своїх найближчих програм «Є така професія» присвятила завідувачу відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні  Спіріну Юрію Сергійовичу. Він розповість про свій досвід, про особливі риси характеру та майстерності. які повинні бути у кардіохірурга. Трансляція передачі планується у лютому. Дивіться разом з нами!