Ультразвукова діагностика слинних залоз – це неінвазійний метод обстеження слинних залоз, який дає можливість оцінити структуру тканини самих залоз та сусідніх лімфовузлів, а також підтвердити чи спростувати наявність запалення чи пухлини. За допомогою цього обстеження оцінюють розмір залоз, видимі контури, ехогенність тканин, положення та стан лімфатичних вузлів.

УЗД слинних залоз може проводитися для:

• Виявлення пухлин та їх аналізу
  • Диференційного обстеження та аналізу запальних процесів
  • Аналізу характеру захворювання, виявлення обструкції протокової системи слинних залоз
  • Виявлення кист та каміння в слинних залозах

Дана процедура не вимагає особливої  підготовки.. Пацієнт лягає на кушетку та кладе голову на подушку. Голову потрібно закинути, повернувши її вліво чи вправо.

Під час обстеження привушної слинної залози датчик переміщують по шкірі привушної зони вздовж та впоперек. Для дослідження підщелепних   слинних залоз  датчик розміщують в підщелепових ділянках, зліва та справа , скануючи послідовно в усіх проекціях. Процедура триває близько 15  хвилин.

УЗД слинних залоз дає можливість діагностувати наступні групи захворювань:

• Дистрофічні: сіалози та сіалоденози
  • Запальні: слино-кам’яна хвороба та хронічний сіалоаденіт
  • Новоутворення (кисти, пухлини)
  • Вроджені анатомічні аномалії
  • Травми різного ступеню важкості

Обстеження слинних залоз здійснюють у кабінетах 233,238,246 Центру діагностики  лікарі: Олійник  О.В., Кравченко Н.В.. Щербина О.Б.  Попередній запис у реєстратурі за направленням лікаря