У щелепно-лицевому відділені ХОКЛ проводяться операції з видалення конкрементів(каменів) з головних протоків слинних залоз та/або видалення слинних залоз якщо камінь розташований у протоках I-II-III порядків тобто безпосередньо у слинній залозі.

Детальніше Слино-кам’яну хворобу(Калькулезний сіалоаденіт) читайте нижче.

  

Слино-кам’яна хвороба. характеризується хронічним запалення слинної залози що супроводжується виникненням конкрементів(каменів) у її протоках. Найчастіше хвороба вражає піднижнєщелепну слину залозу рідше біля вушну. За статистикою хворіють частіше чоловіки середнього віку.

            В основі розвитку цього захворювання лежить порушення кальцієвого обміну в організмі хворого. Обов’язковою умовою виникнення слинного каменю є наявність ядра, навколо якого проходить відкладення солей, що виходять зі слини.

 

На що скаржаться хворі ?

            Першим симптомом хвороби це порушення виділення слини: при прийомі їжі слина не відтікає, залоза збільшується та виникає відчуття розпирання та болі. Через деякий час набряк та біль походить. Це при локалізації каменя у основному протоці.

            Та якщо камень розташований у протоках І-ІІІ порядку, то хвороба довгий час проходить без симптомів, що у свою чергу дає час для збільшення каменя. У такому випадку камені знаходять випадково при рентгенівських знімка або при проведені КТ(комп’ютерна томографія).

            При загостренні хвороби клінічна картина(КК) відповідає КК при розвитку флегмони. З’являється інфільтрація тканин, посилюються больові відчуття, шкіряні покрови напрягаються. Температура тіла підвищується до 37.5-38.0°С.

           

Приклади (КТ) хворих з каменям у протоці та залозі.

 

Теги: