Кардіохірургія – один з найдінамічно розвивающихся напрямків сучасної медицини. Завдяки новітнім технологіям стало можливо без шкоди для здоров’я людини на деякий час зупинити серце та зробити хірургічну корекцію того чт іншого захворювання. Довгий час подібні найскладніші операції виконувались тільки в провідних наукових медичних установах України. Однак завдяки титанічним зусиллям цілого колективу Херсонської обласної клінічної лікарні протягом п’яти років вдалося придбати необхідне медичне обладнання та підготувати цілий штат медичних працівників, які почали виконувати ці найскладніші операції в умовах лікарні. Це зробило кардіохірургію більш доступною та комфортною для мешканців Херсона та області, а поступове та клопітливе навчання лікарів, медичних сестер та молодшого персоналу зробило цю хірургію безпечною та якісною.

На сучасному європейському рівні сьогодні на базі відділення серцево-судинної хірургії ХОКЛ виконується цілий спектр операцій на серці – протезування мітрального та аортального клапану при їх набутих вадах, операції при ішемічної хворобі серця – аорто-коронарне шунтування.

Однак лікарі ХОКЛ постійно вдосконалюють свої хірургічні навички та впроваджують нові більш складні операції. Так в 2016 році розпочато виконання операції на серці в терміновому порядку. Наприклад при гострому інфаркті міокарда, коли має місце ураження артерій серця з високим ризиком смерті пацієнта , у разі невиконання операції. Подібна ситуація має місце і при  діагностуванні пухлини серця (міксоми), яку в більшості випадків необхідно видалити терміново протягом декілька днів з моменту встановлення діагнозу. Дуже складною проблемою є операції при інфекційному ендокардиті коли запальний процес вражає клапани серця  и також необхідна термінова складна операція по їх заміщенню на механічний клапана.  Саме виконання таких операції стало можливо в цьому році на базі ХОКЛ. Це дало змогу врятувати не одне життя мешканцям нашого міста та області.

Протягом 2016 року колектив лікарні планую збільшення планки складності виконання операцій на відкритому серці та мрію про впровадження в роботи відділення таких операцій як одночасні протезування двох клапанів серця.