На виконання наказу Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 24.12.2013 № 722 з 01 березня 2014 року на базі Херсонської обласної клінічної лікарні розпочав свою роботу обласний центр нефрології, гемодіалізу та перитонеального діалізу (з філією в Каховській центральній районній лікарні).

Керівник центру врач-нефролог Голуб О.В.

Основним завданням центру є надання цілодобової високоспеціалізованої медичної допомоги хворим нефрологічного профілю мешканцям області з хронічною нирковою недостатністю високого ступеню.

У центрі встановлено 10 сучасних діалізних машин італійських фірм-виробників. Центр повністю забезпечено розхідними матеріалами та ліками. Це надало можливість безперешкодно взяти на діаліз усіх хворих, які до цього перебували на лікуванні у відділені діалізу обласного госпіталю інвалідів та ветеранів війни.

У відділенні працює висококваліфікований медичний та технічний персонал.

Центр відкрито на першому поверсі терапевтичного корпусу лікарні. Проведено реконструкцію та ремонт приміщень у якому розташовано центр. На сьогодні – це світлі та просторі кімнати діалізних залів, повністю облаштована кімната водоочищення. Для пацієнтів зроблено комфортну кімнату відпочинку, яку облаштовано зручними меблями та телевізором.

Додатковими аргументами відкриття Центру на базі обласної клінічної лікарні є наявність анестезіологічного відділення з палатами інтенсивної терапії для хворих із найбільш тяжким станом, наявність сучасної повністю автоматизованої клініко-діагностичної лабораторії, яка працює у цілодобовому режимі. У лікарні також функціонує 10 ліжок нефрологічного профілю. Оперативні втручання для підготовки хворих до діалізу виконують серцево-судинні хірурги лікарі. Таким чином, відкрито повноцінний Центр із всіма необхідними для роботи структурами.

Актуальність відкриття центру пов’язана із зростанням в області кількості хворих із хронічною нирковою недостатністю (ХНН). Показники поширеності та захворюваності на гострий та хронічний гломерулонефрит в області є в основному стабільними і відповідають українським показникам. Проте особливої уваги заслуговує група хвороб «інфекція нирок» і особливо хронічний пієлонефрит, а також цукровий діабет, полікістоз нирок, поширеність яких постійно зростає (як і в Україні в цілому) і є основними причинами виникнення і прогресування хронічної ниркової недостатності. Кількість хворих з цукровим діабетом в даний час складає до 30-33% хворих з термінальною ХНН, а полікістоз нирок (який є спадковим захворюванням) виходить на друге місце серед нефрологічних захворювань, а також постійно збільшується кількість хворих з іншими патологіями (туберкульоз, системні захворювання сполучної тканини, СНІД), які також супроводжуються значним ураженням нирок, а також токсичні та медикаментозні ураження, які призводять до розвитку термінальної ниркової недостатності.

Таким чином, Херсонська обласна клінічна лікарня розпочала роботу впровадження в практику нових досягнень в області медичної допомоги хворим нефрологічного профілю. Ми ставимо перед собою завдання забезпечити діалізом усіх хворих області, які цього потребують.

Фотогалерея Центру: