Про теперішні можливості діагностування і лікування гриж, Вас консультує лікар-хірург хірургічного відділення Херсонської обласної клінічної лікарні, головний позаштатний хірург Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Яновський Олексій Павлович

Багато людей, виявивши у себе грижове випинання, головний симптом  грижі, не поспішають звертатися до лікарів. Одні вважають, що грижа не доставляє їм серйозних неприємностей; інші бояться операції і намагаються відстрочити зустріч з хірургом. І ті, і інші роблять помилку. По-перше: занедбана грижа може призвести до защемлення внутрішніх органів. І по-друге: сучасні методи лікування дозволяють позбутися гриж швидко і безболісно.

 

Що таке грижа?

Грижа - дефект (отвір) в м'язах черевної стінки, через яке в підшкірну клітковину виходять органи черевної порожнини, наприклад, петлі кишковника, шлунок, сечовий міхур, жирова клітковина із збереженням цілісності всіх оболонок і шкірних покривів.

Грижі можуть виникати внаслідок травматичних ушкоджень, під час надмірних фізичних навантажень. Крім того, в організмі людини є фізіологічно слабкі місця, які схильні до появи даної патології. Та й з віком тканини вже не такі пружні і можуть «рватися». Буває великий відсоток післяопераційних гриж, спричинених поганим загоєнням ран або недотриманням певного режиму. 

Чим загрожує  людині  наявність грижі?

Рано чи пізно ці ситуації призводять до ускладнень. Наприклад, може виникнути защемлення органу, коли грижові «ворота» більші, ніж частина кишечнику. Тоді ущемляється сама кишка, сальник, будь-яка ділянка черевної порожнини. Це може призвести до больового шоку і навіть до некрозу (відмирання) кишки, тромбозу судин, перитоніту.

У більшості своєї грижі видно візуально. Її можна виявити і при пальпації, під час хірургічного огляду. Але бувають і «складні» грижі, які можна діагностувати лише при ультразвуковому дослідженні, магнітно-резонансній томографії. 

Тому, якщо виникають якісь незрозумілі ситуації із болями в організмі – потрібно звернутися до лікаря. Адже кожна патологія потребує свого підходу і лікування. Якщо це можливо – консервативного, якщо ж ні – оперативного втручання.

Яка профілактика утворення грижі?

Запобігти утворення гриж можна з допомогою наступних заходів:

- не піднімати тяжкостей, особливо різким ривком;

- регулювати травлення, щоб уникнути запорів; гарним засобом для цього є регулярне вживання продуктів, що містять клітковину (фрукти, овочі, круп'яні каші, бобові);                                

- тренувати м'язи черевного преса - хороший тонус м'язів допомагає зміцнити слабкі місця черевної стінки.

 

Що може запропонувати сучасна медицина пацієнту, який вирішив прооперувати грижу?

Зараз досить широко використовується пластичний матеріал сіточки. Вона контактує з тим же кишечником, але не вступає з ним у реакцію. Завдяки цьому унеможливлене  «зростання» з органом, утворенням свищів тощо. Крім того, вони багатокомпонентні і частина їх складу розсмоктується в організмі (на 30-50%), не завдаючи йому шкоди. Решта – стає «рідною» для тіла і надалі виконує свою функцію. Матеріали, з яких робляться сітки абсолютно нейтральні, вони добре приживаються і ніякого відторгнення не виникає. Навпаки, через деякий час, сітка проростає сполучною тканиною, виступаючи в якості природного каркасу. Нами використовуються найсучасні сітки зарубіжних виробників.

Тому дані сітки – реальних вихід із ситуації. Такі операції у хірургічному відділенні Херсонської обласної клінічної лікарні вже поставлені на потік.  У відділенні робляться операції при любих типах гриж. Тим більше, що лапараскопічна технологія дозволяє на теперішній момент виконувати операцію на грижах будь-якої локалізації. 

 

У чому переваги цієї методики?

Насамперед – висока ефективність методики: вірогідність повторного утворення грижі після пластики сіткою не перевищую 2%, а після пластики місцевими тканинами вірогідність рецидиву грижі складає близько 10%. Використання сіток дозволяє досягти швидкої реабілітації пацієнта і людина може повноцінно жити: займатися спортом, качати прес тощо. До того ж операція краще переноситься і після неї зовсім незначний больовий синдром. Наші хірурги  завжди роблять косметичні шви, тому сліди від втручання практично непомітні.

Ми враховуємо найкращий вітчизняний досвід та досвід наших закордонних колег і виконуємо операції, забезпечуючи максимальну ефективність.

 

Для отримання детальної інформації звертайтеся за телефонами: 

(0552) 49-14-78, 42-35-83

Телефон завідувача відділенням 050 49 47 937 - П’ятигорець Володимир Олексійович 

 

Теги: